Kimler Katılabilir

Work and Travel - Kimler Katılabilir?


WAT - Work and Travel programına sadece üniversite öğrencileri ve öğrencilikleri devam eden Master ve Doktora öğrencileri katılabilmektedir. Ancak sadece öğrenci olmak bu programa katılabilmek ve vize alabilmek için yeterli değildir. Bu konuya biraz daha açıklık getirmek maksadıyla aşağıda maddeler halinde Work and Travel'a uygun adayların detaylarını görebilirsiniz :

1- Devam zorunluluğu olan 2 veya 4 yıllık Üniversite veya yüksek lisans eğitimlerine devam eden öğrenciler, (Açık Öğretim bölümlerinden sadece İngilizce Öğretmenliği programa kabul edilmektedir)

2- 4.0 üzerinden en az 2.00 (100 lük sisteme göre en az 60) Genel Not ortalamasına sahip olanlar (tüm dönem ortalamaları vize memurları tarafından değerlendirme kapsamına alınmaktadır)

3- Geçmiş dönemlerde herhangi bir dönemde düşük not veya dikkat çekici bir not ortalaması düşüşü yaşamamış olanlar

4- Konuşma İngilizce seviyesi en az orta seviye olanlar (seviyeler, sponsor firma yetkilileri ile yapılacak mülakatlar sonunda belirlenmektedir)

5- 18  - 28 yaş  aralığında olanlar 

KONUŞMA İNGİLİZCE DÜZEYLERİ YETERLİ SEVİYEDE OLMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNCELİKLE YURTDIŞI DİL OKULLARIMIZDAN BİRİSİNDE İNGİLİZCELERİNİ İLERLETMELERİNİ, VE TAKİP EDEN YIL İÇİN WORK AND TRAVEL PROGRAMINA KATILMALARINI TAVSİYE EDERİZ.. NEDEN İNGİLTERE, MALTA, KANADA VEYA AMERİKADA BİR DİL OKULUNA GİTMENİZ GEREKTİĞİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
 
 

HAZIRLIK Öğrencileri : Kendilerinden ileri seviyede İngilizce beklenmektedir bu sebeple risk grubundadırlar. 

SON SINIF Öğrencileri :  Türkiyeye geri dönüş yapacaklarını ve  döndükten sonraki  planlarını  sunmaları gerekmektedir  ve  risk grubundadılar.

Bu maddelere uygun olan adaylar WAT programına katılmak için ön şartları yerine getirmiş olurlar ancak yine de vize alabileceklerine dair her hangi bir garanti söz konusu değildir. Amerikan Göçmenlik Hukuku ve Vize kanunlarına göre Vize Memurları diledikleri kişiye vize verip vermemekte serbesttir. Vizesi onaylanmayan öğrenciye kanunlara göre vize memuru bir açıklama yapmak zorunda değildir. Vize aşamasında Poseidonun görevi kanun ve yönetmeliklerin belirlediği limitler dahilinde öğrenciye vize danışmanlığı sunmak ve vize alması için gereken yasal evrakları temin etmesinde yardımcı olmaktır. Poseidon veya sponsor firmalarımız hiç bir şekilde vize memurunun kararına müdahale edemez ve verilen karardan sorumlu tutulamaz.

Poseidon tüm adaylarını yukarıda açıklanan maddeler dahilinde değerlendirmekte, olası bir risk durumunda adayları uyarmaktadır. Hiçbir öğrencimizin vize reddi almasını istememekle birlikte, maalesef  bu durum yaşanabilmektedir. Daha fazla detaylı bilgi adaylarımıza başvuruları esnasında verilmektedir.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.