Neden WAT

Work and Travel öğrenciyken yurtdışına çıkabileceğiniz tek program elbette değildir. Artık günümüzde Türk öğrencilerimiz için daha başka pek çok alternatif mümkün. ERASMUS, Interrail, çeşitli Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da Gençlik Kampları, Dil Okulları, kısa ve uzun süreli stajlar varolan diğer alternatifleriniz örneğin. Ancak her birinin katılım şartları, vize koşulları, süreleri, ücret ve maliyetleri birbirinden farklıdır.

WAT - Work and Travel özellikle Amerika’yı görmek isteyen, bu ülkede sadece turistik maksatlı değil, adeta o ülkenin bir bireyiymiş gibi yaşayabileceğiniz, yaşarken de masraflarınızı çıkartabilecek kadar kazanç elde edebileceğiniz tek programdır. WAT - Work and Travel Amerikanın kültürünü, sosyal kurallarını ve her şeyden önemlisi günlük konuşma dilini en güzel şekilde pratik edebilmeniz için müthiş bir fırsattır. Çünkü tüm bunları yaparken siz de ister istemez o kuralların, kültürün, günlük hayatın bir parçası oluyorsunuz ve kendinizdeki İngilizce konuşabilme ve anlayabilme yeteneğinizin gelişmesini fark edebiliyorsunuz.

Yukarıda listelediğimiz diğer programlarla kıyasladığımızda, ekonomik açıdan gerçekten en makul program olma özelliğini sürdürüyor Work and Travel. Yoksa diğer tüm programların içerikleri, süreleri ve hizmet ettikleri amaçlar birbirinden farklı, ve biz diyoruz ki her Türk öğrenci üniversite yıllarında en az 1 yazını mutlaka Work and Travel’a ayırmalı ve planlamasını buna göre yapmalı. Elbette doğru firmayı seçerek, aksi taktirde gerçekten Work and Travel bir kabusa dönüşebilir.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.