WAT Ne Değildir

WAT - Work and Travel - Work and Travel Ne Değildir?

Şimdi, bu programla ilgili bazı yanlış anlamaları ortadan kaldırmanın zamanı. Maalesef, Work and Travel programı, sizlere bazı firmaların anlattığı gibi yaz boyunca gezip on binlerce dolar kazanabileceğiniz bir program değil. Poseidon olarak her zaman WAT katılımcılarımıza doğruları söylemenin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduk. Öğrencilerimizin bu miktarlarda kazançları elbetteki olabiliyor ancak yine de gerçekçi olmamız ve kazanılabilecek ortalama rakamları öğrencilerimize aktarmamız bizim öncelikli görevlerimizdendir.

WAT - Work and Travel programı, bir turistik gezi programı da değildir. Çünkü turist olarak gitmek isterseniz bunu her zaman yapabilirsiniz, elbette çok daha fazla maddi kaynaklar harcayarak ve ülkelerin vize koşullarını sağlayarak.

WAT programı ayrıca, Türkiyede okuduğunuz bölümle ilgili çalışabileceğiniz bir program da değildir. Work and Travel işlerinin turizm sektöründen çıkacağını tekrar hatırlatmak istiyoruz. Örneğin burada Makine Mühendisliğinde okuyan bir öğrenci konusuyla ilgili değil yine Turizm sektörünün içerisinde yer alan bir işverende uygun bir pozisyonda çalışabilmektedir.

Work and Travel programı, sizlere bambaşka bir ülkede hem iş deneyimi hem değişik bir kültürde çok farklı deneyimler kazandırabilecek, kendi ayaklarınızın üzerinde durabilme becerileri kazandırabilecek ve hatta bazı durumlarda problem çözme yeteneklerinizi de artırabilecek bir programdır. Amerika’daki İşverenler sizlerin hangi üniversitelerde öğrenci olduğunuzla veya bölümünüzle ilgilenmezler. Onlar için önemli olan, çalışma etiğiniz, çalışmaya istekli oluşunuz ve İngilizce seviyenizdir. Sizinle birlikte o işverenlerde görev alan diğer Amerikalı veya yabancı uyruklu öğrencilerle eşit haklara sahip olacağınız ve çalışan bireyler olarak değerlendirileceksiniz.

Poseidon olarak bizim ve sponsor firmalarımızın görevi, sizin bu anlamda işlemlerinizi gerçekleştirmek ve güvende olmanızı sağlamaktır. Sizden beklenenler ise, işvereninizle ve iş arkadaşlarınızla anlaşabilmek, size verilen görevleri sizden istenilen şekliyle yapmak, çalışacağınız süre boyunca kurallara uymak olacaktır. Çalışma sürenizin bitiminde, maksimum 30 güne kadar dilediğiniz gibi gezebilir ve eğlenebilirsiniz. Ancak o zamana kadar yerleştirildiğiniz işinizde kalarak programı tamamlamanız gerekmektedir.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.