WAT Nedir

WAT - Work and Travel - Work and Travel Nedir?

WAT - Work and Travel, Poseidon Yurtdışı Eğitim tarafından düzenlenen yurtdışı programlarından bir tanesidir.

Work and Travel, kısaca WAT olarak adlandırdığımız program, Amerika’da yaz aylarınızı hem çalışarak hem de oradayken masraflarınızı çıkartabileceğiniz kadar para kazanarak geçirebileceğiniz ve son yıllarda tüm dünyadan gençler arasında oldukça popüler olan bir Kültürel Değişim Programıdır. Work and Travel Programına katılarak siz de yaz aylarınızı Amerika’da çalışarak gezerek ve yabancı dilinizi geliştirerek geçirebilirsiniz.

Sadece Üniversite öğrencilerinin katılabildiği program, 1961’den beri ABD Bilgi Acentası (USIA) yetkisiyle US Department of State (DOS) kontrolünde, DOS’ un J-1 vizesi için gereken DS 2019 formu basma yetkisi vermiş olduğu sponsor firmalarımız vasıtasıyla düzenlenmektedir. Work and Travel programı her yıl 15 Mayıs – 1 Ekim tarihleri arasında çalışabilme hakkını vermekle birlikte, programa katılan öğrencilerin okullarının yaz tatili tarihleri baz alınarak seyahat planlarını yapmaları gerektirmektedir. Program sürenizin başka bir deyişle çalışma sürenizin bitimine müteakip Amerika’da dilediğiniz gibi gezme süreniz başlar. Bu süre “Grace Period” olarak adlandırılır ve maksimum süresi 30 gündür. Poseidon, seçiminiz doğrultusunda sizleri işlerinize yerleştirir, tüm kayıt işlemlerinizin eksiksiz tamamlanmasını ve, konaklamanızın ayarlanmasını sağlar, vize randevunuzu alarak sizleri vize görüşmenize hazırlar ve en uygun koşullu seyahat organizasyonunuzu ayarlamanıza yardımcı olurlar. Amerika öncesi oryantasyonlarınızın da tamamlanmasını takiben seyahatlerinize başlarsınız.

Work and Travel kapsamında yerleşebileceğiniz işler Amerikadaki Turizm Sektörü işleridir. Örnek vermek gerekirse WAT programı kapsamında eğlence parkları, su parkları, Resort Oteller, oteller, restaurantlar, fast food zincirleri gibi iş yerlerinde çalışılmaktadır. 

Sadece üniversite yıllarınızda katılabileceğiniz WAT programı hem günlük İngilizce konuşmanızın ilerlemesinde etkili bir yöntem olacak, hem yabancı kültürleri tanıyıp, kendi kültürümüzü tanıtmanız için ortam yaratacak hem de oradayken çalışacağınız için konaklama ve yemek gibi masraflarınızı çıkartabilmenizi sağlayacaktır.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.