work-and-travel-2016 ile Etiketli Sayfalar


WAT Nedir


WAT - Work and Travel - Work and Travel Nedir?

WAT - Work and Travel, Poseidon Yurtdışı Eğitim tarafından düzenlenen yurtdışı programlarından bir tanesidir.

Work and Travel, kısaca WAT olarak adlandırdığımız program, Amerika’da yaz aylarınızı hem çalışarak hem de oradayken masraflarınızı çıkartabileceğiniz kadar para kazanarak geçirebileceğiniz ve son yıllarda tüm dünyadan gençler arasında oldukça popüler olan bir Kültürel Değişim Programıdır. Work and Travel Programına katılarak siz de yaz aylarınızı Amerika’da çalışarak gezerek ve yabancı dilinizi geliştirerek geçirebilirsiniz.

Sadece Üniversite öğrencilerinin katılabildiği program, 1961’den beri ABD Bilgi Acentası (USIA) yetkisiyle US Department of State (DOS) kontrolünde, DOS’ un J-1 vizesi için gereken DS 2019 formu basma yetkisi vermiş olduğu sponsor firmalarımız vasıtasıyla düzenlenmektedir. Work and Travel programı her yıl 15 Mayıs – 1 Ekim tarihleri arasında çalışabilme hakkını vermekle birlikte, programa katılan öğrencilerin okullarının yaz tatili tarihleri baz alınarak seyahat planlarını yapmaları gerektirmektedir. Program sürenizin başka bir deyişle çalışma sürenizin bitimine müteakip Amerika’da dilediğiniz gibi gezme ..
Devamını Oku


WAT Ne Değildir


WAT - Work and Travel - Work and Travel Ne Değildir?

Şimdi, bu programla ilgili bazı yanlış anlamaları ortadan kaldırmanın zamanı. Maalesef, Work and Travel programı, sizlere bazı firmaların anlattığı gibi yaz boyunca gezip on binlerce dolar kazanabileceğiniz bir program değil. Poseidon olarak her zaman WAT katılımcılarımıza doğruları söylemenin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduk. Öğrencilerimizin bu miktarlarda kazançları elbetteki olabiliyor ancak yine de gerçekçi olmamız ve kazanılabilecek ortalama rakamları öğrencilerimize aktarmamız bizim öncelikli görevlerimizdendir.

WAT - Work and Travel programı, bir turistik gezi programı da değildir. Çünkü turist olarak gitmek isterseniz bunu her zaman yapabilirsiniz, elbette çok daha fazla maddi kaynaklar harcayarak ve ülkelerin vize koşullarını sağlayarak.

WAT programı ayrıca, Türkiyede okuduğunuz bölümle ilgili çalışabileceğiniz bir program da değildir. Work and Travel işlerinin turizm sektöründen çıkacağını tekrar hatırlatmak istiyoruz. Örneğin burada Makine Mühendisliğinde okuyan bir öğrenci konusuyla ilgili değil yine Turizm sektörünün içerisinde yer alan bir işverende uygun bir pozisyonda çalışabilmektedir.

Work and Travel programı, sizlere bambaşka bi..
Devamını Oku


Kimler Katılabilir


Work and Travel - Kimler Katılabilir?


WAT - Work and Travel programına sadece üniversite öğrencileri ve öğrencilikleri devam eden Master ve Doktora öğrencileri katılabilmektedir. Ancak sadece öğrenci olmak bu programa katılabilmek ve vize alabilmek için yeterli değildir. Bu konuya biraz daha açıklık getirmek maksadıyla aşağıda maddeler halinde Work and Travel'a uygun adayların detaylarını görebilirsiniz :

1- Devam zorunluluğu olan 2 veya 4 yıllık Üniversite veya yüksek lisans eğitimlerine devam eden öğrenciler, (Açık Öğretim bölümlerinden sadece İngilizce Öğretmenliği programa kabul edilmektedir)

2- 4.0 üzerinden en az 2.00 (100 lük sisteme göre en az 60) Genel Not ortalamasına sahip olanlar (tüm dönem ortalamaları vize memurları tarafından değerlendirme kapsamına alınmaktadır)

3- Geçmiş dönemlerde herhangi bir dönemde düşük not veya dikkat çekici bir not ortalaması düşüşü yaşamamış olanlar

4- Konuşma İngilizce seviyesi en az orta seviye olanlar (seviyeler, sponsor firma yetkilileri ile yapılacak mülakatlar sonunda belirlenmektedir)

5- 18  - 28 yaş  aralığında olanlar 

KONUŞMA İNGİLİZCE DÜZEYLERİ YETERLİ SEVİYEDE OLMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNC..
Devamını Oku

Program Maliyetleri


Poseidon WAT - Work and Travel program ücretlerimiz Amerikan Doları üzerinden olup ödemeler veya taksitlendirmeler TL bazında yapılabilmektedir. 2018 yazında Amerikaya Work and Travel programı ile gidecek olan öğrencilerimizin genel program maliyetleri aşağıdaki gibidir: 


Kayıt yaptırdığınız tarihlere göre POSEIDON WAT - Work and Travel 2018 program ücretleri ve taksit sayıları: Nisan, Mayıs 2017 kayıtları - 1,800 $ + 7 ay Taksit

Haziran, Temmuz 2017 kayıtları - 1,900 $ + 5 Taksit 

Ağustos 2017 kayıtları - 1,950 $ + 4 Taksit

Eylül 2017 kayıtları - 2,000 $ + 3 Taksit

Ekim 2017 kayıtları - 2,100 $ + 2 Taksit

Kasım, Aralık 2017 kayıtları - 2,200 $ Vize Ücreti: 195 $ (Work and Travel vizesi için ABD elçiliğinin belirlediği rakamdır) 

Uçak Bileti: 1,400 - 3,500 TL Aralığı (biletin alındığı tarihe ve gidilecek şehir ve eyalete göre değişiklik g&oum..
Devamını Oku


Program Seçenekleri


WAT - Work and Travel - Program Seçenekleri

Poseidon Yurtdışı Eğitim öğrencilerinin güvenli bir şekilde WAT programa katılımlarını sağlamak amacıyla sadece Full Placement yapmaktadır. Full Placement yerleştirmelerimiz SADECE SPONSOR FİRMALARIMIZ tarafından yerleştirme yapılan işlerden oluşmaktadır.

Full Placement  –  Tatil Köyleri, Resort Oteller, Oteller, Restaurantlar, Fast Food restaurant zincirleri, Eğlence Parkları, Su Parkları gibi yüzlerce alternatif arasından bir seçim yapılarak öğrencilerimizi işlerine yerleştirdiğimiz program, Full Placement seçeneğidir. Bu seçenekte yukarıda belirtilen iş türlerinden bir tanesine öğrencilerimizin iş ve konaklamalarını sponsor firmalarımız ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Özellikle Amerikaya ilk gidişlerinde öğrencilerimizin güven içerisinde olmaları için önerdiğimiz programdır. Öğrencilerimizin yerleşeceği işleri detaylıca görüşmelerimiz ve önerilerimizi bireysel bazda sunarak, birlikte belirleriz. Poseidon öğrencilerine WAT iş seçimleri esnasında tam desteğini sunar, hem kendi tecrübe ve fikirlerimizden yola çıkarak fikir veririz hem de düşünülen iş yerlerinde önceki yıllarda çalışan öğrencilerimizle sizleri iletişime geçirerek onl..
Devamını Oku


TAXBACK Nedir


Work and Travel - TAXBACK Nedir?

ABD de çalışmış olan herkesten çeşitli vergiler kesilmektedir. Siz de bir WAT - Work and Travel J1 vizesi sahibi olarak çalıştığınız sürece bu vergileri ödemekle yükümlüsünüz. Amerika’da çalışanlardan genel olarak 4 çeşit vergi kesilmektedir. Bunlar Federal, Eyalet, Emeklilik ve çeşitli yerel vergilerdir. J1 Work and Travel program katılımcısı olarak sizlerden sadece Federal ve Eyalet vergileri kesilmektedir.

Bir örnek vermek gerekirse işinize yerleştiğiniz zaman sizlere ulaştıracağımız Job Offer’ larınızda saatlik ücretlerinizi görebileceksiniz. Örneğin saatlik ücretiniz Job Offer larınızda 8.00 $ görünüyorsa sizin elinize saatlik olarak net 7.50 – 7.75 $ aralığında bir miktar geçecek demektir. Kesilen Federal vergi oranı tüm Amerikada aynıdır. Eyalet vergileri bulunduğunuz eyalete göre değişmektedir. Bu da yukarıda belirttiğimiz aralığa sebep vermektedir. Bu kesilen vergileri Amerika’da çalışma ve gezme süreniz bitiminde Türkiye’ye geri döndüğünüz zaman alabilmektesiniz.

Amerika’da Work and Travel programında çalıştığınız süre boyunca sizlerden bu vergilerin kesildiğinden emin olunuz. İşvereninizden aldığınız pay checklerinizde (maaş bordrolarınızda) o dönemde ne ka..
Devamını Oku


Amerikada Work And Travel


WORK AND TRAVEL NEDİR: 

Sadece üniversite eğitimi aldığınız yıllarda katılabileceğiniz programdır. Yaz ayları boyunca katılabileceğiniz  WAT - Work and Travel programı sayesinde Amerikada çalışabilir, para kazanabilir, bolca seyahat edebilir, Amerikan kültürünü yakından tanıyabilir, ingilizcenizi geliştirebilir ve hayatınız boyunca unutamayacağınız eşsiz bir deneyim kazanabilirsiniz.

WORK AND TRAVEL PROGRAMININ SÜRESİ:

3 ay ile 4 ay aralığındadır. WAT - Work and Travel programında minimum çalışma süresi 3 ay, program bitiminde maksimum gezme süresi 30 gündür.

WORK AND TRAVEL HANGİ ÜLKELERDEDİR:

Amerika  

SİTEYE GİDİNİZ

 


Devamını Oku

Neden WAT


Work and Travel öğrenciyken yurtdışına çıkabileceğiniz tek program elbette değildir. Artık günümüzde Türk öğrencilerimiz için daha başka pek çok alternatif mümkün. ERASMUS, Interrail, çeşitli Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da Gençlik Kampları, Dil Okulları, kısa ve uzun süreli stajlar varolan diğer alternatifleriniz örneğin. Ancak her birinin katılım şartları, vize koşulları, süreleri, ücret ve maliyetleri birbirinden farklıdır.

WAT - Work and Travel özellikle Amerika’yı görmek isteyen, bu ülkede sadece turistik maksatlı değil, adeta o ülkenin bir bireyiymiş gibi yaşayabileceğiniz, yaşarken de masraflarınızı çıkartabilecek kadar kazanç elde edebileceğiniz tek programdır. WAT - Work and Travel Amerikanın kültürünü, sosyal kurallarını ve her şeyden önemlisi günlük konuş..
Devamını Oku

© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.